Lyžiarske výcviky pre školy

Deti z materskej skoly

Pre všetky školy ponúkame jedinečný program na zimu – základný kurz lyžovania pre deti od 4 rokov. Kurz bude prebiehať vo vopred dohodnutý týždeň. Deti sa naučia základom ako si obuť lyžiarky, lyže, ako správne nosiť lyže, pohybovať sa s lyžami a hlavne ako zastaviť. Súčasťou výučby budú aj cvičenia na rovnováhu a automatizáciu pohybov. V areáli lyžiarskej škôlky, kam pribudli nové postavičky a iné metodické pomôcky, sa deti hrou naučia používať lyže na zmenu smeru jazdy a kontrolu rýchlosti. Postupne pribudne aj používanie vleku, či už lanového alebo typu Poma a lyžovanie pomedzi postavenú prekážkovú dráhu. Naši inštruktori sú školení na prácu s deťmi ako aj na používanie špeciálnych pomôcok pre výučbu detí mladších ako 7 rokov. V našej škole hrou sa deti určite nebudú nudiť! Čítaj ďalej.

Výcvik prebieha počas vyučovania v dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách. V sprievode učiteliek zo školy alebo škôlky alebo rodičov, sú deti dopravené do lyžiarskeho strediska. V prvý deň si donesú aj kompletný výstroj. Pokiaľ si deti potrebujú výstroj požičať, my ho zabezpečíme na základe Vami zadaných informácií a v prvý deň ráno ho inštruktor skontroluje. V prípade nutnosti výmeny je táto možná na mieste. Kompletný výstroj ostáva v požičovni lyžiarskej školy až do piatka, do posledného dňa. Inštruktori na konci deťom pomôžu s naložením vlastneého výstroja do autobusu a požičaný výstroj odnesú späť do požičovne.

Výcvik na svahu začína obúvaním sa do lyžiarok, zapamätaním si, ako vyzerajú a ako sa zapínajú. Potom nasleduje krátka rozcvička, aby si deti rozprúdili krv a zahriali si svaly. Nasleduje rozdelenie do skupín podľa lyžiarskych schopností detí. Posuny detí medzi skupinami počas týždňa môžu nastať, aby sa zachovala rovnováha v skupinách. Dvojhodinový výcvik je predelený 15 - 20 minútovou pauzou na občerstvenie. Deti dostanú teplý čaj a niečo na zahryznutie. Na konci každého dňa sa deti môžu vyblázniť na snehu. Či už na sánkach, bobách alebo nafúknutom kolese. Vo štvrtok obvykle lietame s padákmi. Krásny had pestrofarebných padákov zaujmne nielen deti, ale aj ich rodičov a pani učiteľky. V piatok sa detí pripravia na preteky, ktoré sa konajú po prestávke. Každé dieťa môže zažiariť a ukázať, čo sa naučilo. Farebný diplom a sladká medaila je zaslúženou odmenou pre všetky deti. 

Počas celého výcviku robíme fotky a videá detí, ktoré si objednali DVD. Súbor fotiek Vášho dieťaťa spolu s krátkym spoločným filmovým klipom z celého výcviku si môžete objednať pred výcvikom v objednávkovom formulári. Našou prioritou však je, aby mali deti nezabudnuteľné zážitky a bezpečne sa naučili ovládať svoje lyže. 

Pokiaľ máte dieťa v materskej alebo základnej škole na Liptove alebo na Spiši a chceli by ste sa zapojiť do nášho programu pre školy, neváhajte nás kontaktovať. Pred samotným výcvikom zorganizujeme stretnutie pre rodičov, ktorí by chceli svoje dieťa na takýto výcvik prihlásiť. Na tomto stretnutí sa dozviete množstvo informácií, ktoré Vám pomôžu sa rozhodnúť a zároveň Vám pomôžu pri príprave diaťaťa na takýto výcvik. Pri dostatočnom záujme rodičov vieme celý výcvik zorganizovať v spolupráci s materskou školou už túto zimnú sezónu.

V prípade záujmu alebo ďalších informácií nás kontaktujte na:

Zuzana Palásthy - vedúca projektu
tel: +421 905 158 050
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Hot News

Denné tábory
IMAGE Denný tábor Športovec 2022                               Denný...
Denný lyžiarsky kemp
IMAGE Táto zima je špeciálna, máme čo doháňať a preto sa budeme lyžovaniu venovať oveľa viac. Preto sme pre vás pripravili denné lyžiarske...
Lyžiarska prípravka - BLESKÁČIK
IMAGE Celosezónny program lyžiarskej prípravky - BLESKÁČIK Pre veľký záujem o lyžovanie sme pre vás pripravili program lyžiarskej prípravky na...
Voľné pracovné miesta
IMAGE Hľadáme kolegov do nášho tímu. Ak máš záujem pracovať s nami a užívať si zimu naplno, tak si na správnom mieste. Tu sú voľné...

Partneri

Logo Opalisko 1

 

Logo-Levoca